۱۴۰۱/۰۹/۲۲

پول که علف خرس نیست!

علف خرس ، هم درد و هم درمان!

یک باور مالی بسیار اشتباه در فرهنگ ما ایرانی ها این است که برخی اوقات می گوییم :

“آخه بی انصاف ها، مگه پول علف خرسه که اینجور هَدَر می دین؟ من صبح تا شب جون می کنم تا چندرغاز درمی آرم بعد شما به راحتی خرج اش می کنین!”

لازم است بگویم “علف خرس” گیاهی است خود رو و فراوان که به همین علت بی ارزش است!


علف خرس

این باور حاصل عدم اعتقاد ما به فراوانی پول و ثروت در دنیاست و برعکس باور داریم پول کم است و سخت به دست می آید و این می شود که دچار خساست بی مورد نسبت به هزینه کرد پول برای رفع نیازهای خود و خانواده مان می شویم.

باید بدانیم که ریشه بسیاری از باورهای مالی اشتباه ما ایرانی ها نظیر این مورد و یا حتی اینکه وقتی می گوییم پول چرک کف دست است و با آبی شسته می شود و میرود درواقع بر می گردد به عدم ارائه آموزش های مالی در جامعه ایران که اتفاقاً به راحتی قابل دریافت است ولی افراد مسیر آن را نمی دانند.

خب شاید اینجا بپرسید چرا این آموزش های مالی را مدرسه یا دانشگاه ارائه نمی کند! پاسخ ساده است ، مدرسه و دانشگاه مسئول آموزش تخصصی به افراد و اعطای مدرک برای رساندن شما به شغل دلخواهتان هستند و در زمان کار هم که کارفرما شرط می گذارد شغل را به این شرط به تو می دهم که هر آنچه بگویم را مو به مو اجرا کنی تا حقوق بگیری و شما هم این کار را می کنید و بعد از واریز حقوق و دستمزد به حساب شما همه شامل مدرسه و دانشگاه و کارفرما به قول های خود عمل کرده اند و درنهایت شما شغل و درآمد دارید و دیگر کسی به شما نمی گوید درآمدات را چگونه هزینه کن! ولی مشکل از همین جا شروع می شود. شما می مانید و کلی ابهام که چاره ای جز عمل کردن به توصیه های دیداری و شنیداری از اطرافیان و جامعه که شامل همین اصطلاحات و باورهای مالی اشتباه نیز می شوند و حالا فکر می کنید بعد از عمل به آنها، شما کجا هستید؟ کاملا معلوم است یکی مثل همان ورشکسته ها و فقیرهایی که از آنها الگوبرداری کرده اید!

پس به جای هدر دادن زمان برای پیدا کردن مقصر و یا مسئول آموزش های مالی در جامعه، همین الان به صورت خود خوان این آموزش ها را شروع کنید

نقشه وزیری | علف خرس

دنبال یک سرنخ عالی می گردید؟ فارغ از جنسیت و سن و مکان جغرافیایی، باشگاه کش فلو به شما سایت علف خرس را پیشنهاد می کند که می توانید با مطالعه مقاله ها، مجله راهنمای سرمایه گذاری و به خصوص نشریه الکترونیک نقشه وزیری در این سایت، سطح دانش مالی خود را افزایش دهید و خود را برای روبروی با مسائل مالی در زندگی شخصی آماده کنید و بدانید با پول خود چگونه برخورد کنید تا دیگر پول برای شما علف خرس شود (استعاره از اینکه پول در زندگی شما به راحتی به دست بیاید و فراوان شود) چون قوانین پول را یاد گرفته اید.

در ادامه سایر بخش های مهم این سایت ارزشمند که رسالت خود را فرهنگسازی و آموزش سواد مالی به عموم مردم قرار داده است معرفی می کنیم:

خواندنی های علف خرس :

قلک، دودوتا چهارتای زندگی ، ورود آقایان ممنوع ، پشت‌پرده خرید ، باشگاه موفقیت ، دانستنی‌ها

از کجا شروع کنیم؟

مسیر یادگیری ، مدیریت مالی شخصی ، سواد مالی کودکان ، سواد مالی زنان ، موفقیت مالی ، خرید هوشمندانه

مصاحبه ها و ویدئوهای آموزشی نیز بخش های جذاب ، خواندنی و شنیدنی سایت علف خرس هستند که از شما درخواست می کنیم بدون فرصت دادن به بهانه هایتان همین الان این سایت را بررسی کنید:

ورود به سایت علف خرس

راهنمای سرمایه گذاری | علف خرس

بازی کش فلو ریس 

 

بازی کش فلو ریس، تنها بازی رومیزی شبیه ساز اقتصادی منطبق بر شرایط اقتصاد ایران با هدف آموزش سواد مالی و سرمایه گذاری به افراد برای خروج از چرخه موشی و رسیدن به استقلال مالی هست .

بازی رومیزی کش فلو ریس CASHFLOW RACE board game

افراد در بازی کش فلو ریس (CASHFLOW RACE Game) ، با یک شبیه ساز ساده شده از چرخه موشی یا همان چرخه دورانی زندگی رو به رو می شوند.

بازیکنان در این بازی مهارت های مقدماتی حسابداری شخصی و سرمایه گذاری را فرا می گیرند و با تکرار و تمرین بازی، ذهنیت و باورهای ثروتمندانه را با باورهای فقیرانه در وجود خود جایگزین می کنند.

این بازی مناسب خانواده ها و افراد مبتدی در زمینه سواد مالی است و در آن شما عملا با رازهای درآمدزایی ثروتمندان آشنا می شوید.

 

 

این بازی بهترین هدیه برای کسانی هست که موفقیتشون براتون مهمه !

سواد مالی , , , , , , , , , , , ,
درباره Ali Kargozar

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *