فکر پولدار شدنی؟ کش‌فلو بازی کن!

نزدیک به یک سال پیش همین روزها بود که قرنطینه سراسری شروع شد. ۳۶۵ روز در چشم به‎ هم زدنی گذشت و ما هنوز منتظر تلافی دید و بازدید عید و سفرهای نوروز۹۹ هستیم! با هشدار های اوج‏ گیری دوباره همه ‎گیری کرونا، به احتمال زیاد امسال هم مجبوریم تعطیلات را در خانه بگذرانیم.

بعضی‎ها از این فرصت برای یادگیری موضوعات جدید و افزایش مهارت‏ های خود استفاده می‎ کنند و برخی هم سراغ استراحت یا بازی و سرگرمی با اهالی خانه می‌روند.

اگر سری به کتاب‎ فروشی‎ ها و فروشگاه‏ های اسباب‎ بازی و بازی‎ های فکری بزنید، محصولات جدیدی را در بازار پیدا خواهید کرد که بازی و آموزش را ترکیب کرده ‎اند.

«کش‌ فلو» یکی از همین بازی‎ ها است. کش‌فلو بازی رومیزی است و نه‎ تنها پر هیجان و سرگرم‎ کننده است بلکه به شما سواد مالی هم آموزش می‎ دهد.

اگر به بازارهای مالی یا سرمایه‏ گذاری علاقه‎ مند هستید ولی از آنها می‎ ترسید، کش‌ فلو شما را با ترس‎ هایتان در بازی رو به‎ رو و اقتصاد ایران را در بازی برایتان شبیه‎ سازی می‎ کند.

این بازی عادت‎ های مالی شما را به چالش می‎ کشد. جالب‌تر اینکه از تجربه‎ ها و رهنمودهای کش‌فلو می‎توانید در دنیای واقعی هم استفاده کنید.

تولد کش‌ فلو از دل کارگاه ‎های آموزشی

رضا کارگزار، مدیر عامل این مجموعه درباره کارگاه‎ ها می‎ گوید: «در این کارگاه‎ ها برای آموزش به مخاطبان مان از آموزش‎ های مالی و کتاب «پدر پول‌دار، پدر بی‌پول» رابرت کیوساکی استفاده می‎ کردیم. زیرا کیوساکی پرچم‎دار آموزش‎ های مالی در دنیا است. در خلال همین کارگاه‎ ها، ایده برگزاری باشگاه کش‌فلو شکل گرفت و به‎ کمک همکارانم «اولین باشگاه کش‌ فلو ایران» را پایه‎ گذاری کردیم. با استقبال بی‎نظیر از این باشگاه از سراسر کشور، تصمیم گرفتم بازی خارجی CASHFLOW101 را هم برای آموزش مالی، در ایران بومی‎ سازی کنیم. ما این پروژه را بهمن ۹۷ آغاز کردیم و توانستیم آن را با نام «کش‌فلو» در دی ۹۸ به بازار عرضه کنیم.»

کش‌ فلو کاملا بر اساس شرایط بازار و اقتصاد ایران طراحی شده است. برای مثال در این بازی شیوه خرید املاک و دریافت وام کاملا ایرانی شده است و شما اثر تورم را به‎ خوبی لمس خواهید کرد. این بازی با وجود اینکه نامش شبیه بازی نسخه خارجی است ، ولی در فارسی «کَش» به معنی آغوش و «فلو» به‎ معنی جدا کردن، است و نام این بازی استعاره‎ای از به‎ دست‎ آوردن استقلال مالی است.

کارگزار در ادامه می‎ افزاید: « درحال‎ حاضر شرکت فرابورس در غنای محتوا ‎های آموزشی بازی به ما کمک می‎ کند و بنا دارد مجموعه هایی را برای سرمایه گذاری روی کش‌فلو معرفی کند. ولی ما امیدواریم با توجه به ماهیت آموزشی و فرهنگ‎ سازی این بازی، سازمان بورس و اوراق بهادر، بانک مرکزی، بیمه مرکزی، اتحادیه صنف مشاوران املاک، اتحادیه طلا و جواهر، دیگر بانک‎ ها و شرکت‎ های بیمه، شرکت‎ های بازاریابی شبکه ‎ای و سرمایه‎ گذاران نیز از این بازی حمایت کنند.»

کش‌ فلو در یک نگاه

«کش‌ فلو» بازی رومیزی برای دو تا شش نفر و ویژه افراد ۱۴ ساله به بالا است. بازی در دو مرحله طراحی و از صفحه، کارت، تاس، مهره و برگه‎ های بازی تشکیل شده است .

همان‏ طور که پیش‏تر اشاره شد بازی مطابق با زندگی واقعی ما طراحی شده است. مرحله اول بازی، چرخه موشی یا چرخه دورانی زندگی است. ما در زندگی روزمره کار می‎کنیم، درآمد داریم و هزینه‎ های زندگی را پرداخت می‎کنیم.

در این بازی هم شما یکی از ۱۲ شغل مثل پزشک، پلیس، خلبان، سرایدار، مکانیک، منشی و … را انتخاب می‎ کنید. در آموزش‎ های مالی به صاحبان این مشاغل، اصطلاحا «شغل‎ های فقرا» گفته می‎شود.

یعنی پولی که به‌دست می‎ آورید، حاصل از کار کردن است، نه سرمایه‎ گذاری. شما قبل از شروع بازی حسابداری شخصی را یاد می‎گیرید و بعد از ورود به فضای بازی، آنجا را فضایی جدید و امن خواهید دید. این فضا می‎ تواند قدرت ریسک شما را بالا ببرد تا اقدام به سرمایه ‎گذاری کنید.

در این بازی شش بازار برای خروج از چرخه موشی و ورود به‌دنیای ثروت طراحی شده ‎اند. این بازارها شامل بازار پول (اوراق گواهی سپرده)، بازار سرمایه (سهام، اوراق مشارکت، صندوق‎ های سرمایه ‎گذاری)، بازار املاک (خانه، آپارتمان، مغازه)، بازار بیمه (بیمه عمر)، بازار کسب‌و‌کار (شراکت، شرکت‎ های نوپا و دانش‎ بنیان، بازاریابی شبکه ای و …) و بازار کالا (طلا ، ارز خارجی ، ارز رمز و…) هستند. درواقع در این بازی همه نوع دارایی قابل معامله وجود دارد و شما می ‎توانید از این‎ ها درآمد داشته باشید.

کسب سود در سرمایه‎ گذاری به دو شکل است. سود سرمایه ه‎ای (Capital gain) مثل سود حاصل از خرید خانه یا خرید و فروش سهام و سود ناشی از جریان نقدی (Cash flow). این بازی به شما آموزش می‎ دهد تا از گرایش جریان نقدی پیروی کنید و درآمد غیرفعال داشته باشید.

زمانی‎ که موفق شوید درآمد غیرفعال را از هزینه‎ های زندگی در بازی بیشتر کنید، بدون نگرانی می‎ توانید از کار خود استعفا دهید و دیگر دغدغه شغلی نداشته باشید.

در اینجا شما از چرخه موشی خارج می‎شوید و به استقلال مالی در بازی می‎رسید. رسیدن به این مرحله کش‌ فلو یعنی کشف فرمول ثروت ! سپس وارد مرحله دوم بازی یا مسیر سرعت، می‎شوید و به‌ خرید کار و کِسب‎ ها می‎پردازید.

کش‌ فلو به‎ گونه ‎ای طراحی شده است تا شما بتوانید در دنیای واقعی نیز جا پای تصمیمات خود در بازی بگذارید.

از باشگاه کش‌ فلو جا نمونید

هوش ثروت دارا آفرین پایه‎ گذار اولین باشگاه آنلاین کش‌فلو در دنیا است. از هر جای دنیا می‎ توانید در این باشگاه به‎ نشانی اینترنتی cashflowclub.ir ثبت ‎نام کنید یا کیوآر کد زیر را اسکن کنید تا به دوره‎های بازی محور سواد مالی و سرمایه‎ گذاری دسترسی داشته باشید.

این مجموعه در شهرهای مختلف ایران نیز کارگاه‎ ها و جلسات تکرار و تمرین بازی کش فلو را با بهترین مربی‎ ها برگزار می‎ کند.

در حال حاضر این جلسات در مشهد دایر هستند و به‎ زودی در شهرهای تهران، تبریز، اصفهان، شیراز و اهواز نیز با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار خواهد شد.

کش‌ فلو برای فارسی زبانان غیر ایرانی

کش‌فلو در شهر کابل افغانستان نیز امروز به‎ فروش می‎رسد، زیرا اقتصاد آنها نیز مشابه ایران است. رضا کارگزار از سفارش‎ های خارجی این بازی می‎گوید: « ما از کردستان عراق سفارش داشتیم تا بازی را برای آنها باز طراحی و تولید کنیم. امیدواریم به ‎زودی و با جذب سرمایه‏ گذار بتوانیم صادرات گسترده‎ تری از کش‌فلو را در کشور های عربی نیز آغاز کنیم.»

مزیت مهم بازی کش‌ فلو

رضا کارگزار درباره برتری این بازی نسبت به بازی‎ های مشابه دیگر به جام‎ جم می‎ گوید: « در گذشته مجموعه‎ های دیگری نیز این بازی را به بازار عرضه کرده ‎اند ولی بازی آن ها فقط ترجمه و کپی جز به جز نسخه خارجی بازی بوده است؛ در حالی که ما بازی را کاملا مطابق با زیست‌بوم اقتصادی کشورمان باز طراحی کرده‎ ایم و نسخه خارجی فقط برای ما الگو بوده است. کتابچه راهنمای بازی نیز به‎ حدی کامل نوشته شده که حتی به‎ عنوان کتابچه‎ای برای آموزشی سواد مالی هم می‎ توان به آن نگاه کرد. به‎ علاوه کیفیت تولید محصول ما از نسخه خارجی هم بهتر است.»

ریحانه رادی – نشان ایرانی ۲ / روزنامه جام جم

برای حمایت از این محصول فرهنگی، کش فلو بخرید و بازی کنید !

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *